שירותי הנהלת חשבונות

מה נותנים שירותי הנהלת חשבונות לעסק שלכם, ולמה הם חיוניים עבורו?

הנהלת חשבונות אינה דבר להקל בו ראש – היא הולכת ותופסת נפח משמעותי יותר בעסקים קטנים וגדולים שרוצים לצמוח ועדיין להצליח לספק מוצר איכותי בזמן קצר ללקוחותיהם. יותר ויותר בעלי עסקים ומנהלים, ובפרט עסקים קטנים, בוחרים היום לשכור את שירותיו של משרד הנהלת חשבונות ורואי חשבון כדי לקבל שירות מקצועי ואמין, אך עדיין לחסוך כסף ועובדים.

הנהלת חשבונות היא תחום העוסק ברישום הפעולות החשבונאיות של העסק, כמו גם בתיעוד שלהן. מכוח חוקים שונים, לרבות חוק החברות, חוקי המס ועוד, מדובר בחובה משפטית עבור כל עסק לוודא הנהלת חשבונות מדויקת ומקצועית. פקודת מס ההכנסה קובעת כי על כל עסק לנהל את חשבונותיו בהתאם להוראות ניהול פנקסי חשבונות.

שירותי הנהלת חשבונות יסייעו לך כבעל העסק או החברה להתמקד בפיתוח הארגון ובניהולו. הנהלת חשבונות היא תחום מורכב שמצריך ידע רב ושליטה מקצועית. עסקים רבים מזניחים את הנושא, רק כדי לגלות מאוחר יותר ששגו שגיאה מרה – רק ניהול חשבונות מדויק, מסודר ואיכותי יאפשר לך – כבעל הארגון – את כל השליטה בפיתוח העסק שלך, במציאת אפיקי צמיחה חדשים וביכולת לספק את המוצר ללקוח בכל זמן מבלי היקלעות לחובות.

שיטות להנהלת חשבונות

ישנן שתי שיטות מרכזיות להנהלת חשבונות עבור עסק: הנהלת חשבונות חד צידית, והנהלת חשבונות כפולה.

הנהלת חשבונות חד צידית היא שיטה בה רושמים בספרי העסק רק את ההכנסות ואת ההוצאות שלו בתקופה החשבונאית. כך מתקבל דוח רווח והפסד, אשר מסכם את פעילות העסק בתקופת הדוח. הנהלת חשבונות חד צידית מתאימה בעיקר לעסקים קטנים אשר הם בעלי מחזורים נמוכים, והיא נחשבת יחסית פשוטה לביצוע.

הנהלת חשבונות כפולה הינה מתאימה ואף קריטית עבור עסקים בעלי נפח פעילות גדול יותר, והיא דורשת ידע נרחב וניסיון מקצועי. לפי שיטה זו נרשמות כל הפעילויות החשבונאיות בתקופה החשבונאית, לרבות לקוחות, ספקים, חייבים, זכאים, הוצאות, הכנסות ועוד. בזכות שיטת רישום זו ניתן להעמיק בניתוח ההתחייבויות, הנכסים ותוצאות הפעילות העסקית בתקופה של הדו"ח.