ייעוץ כלכלי ועסקי

ייעוץ כלכלי ועסקי הוא תחום מקצועי ומורכב, ההכרחי עבור עסקים כדי להגיע לשלב הבא, לטפח צמיחה כלכלית ולהמשיך ולהשתפר

בכל עסק יש מקום לשיפור ולצמיחה. עובדה זו נכונה עבור כל עסק, מהיזם הבודד שמפעיל את עסקו מביתו הפרטי, ועד לתאגיד בינלאומי שמגלגל מיליארדים. היא רלוונטית עבור עסקים בסקטור הפרטי ובתחום העסקים שאינם למטרות רווח גם יחד.

אז מהו הצעד הבא בדרך לצמיחה? שיפור מתמיד בעסק, בחברה או בארגון מסתמך על מחויבות המנהלים והעובדים והרצון שלהם ללמוד ולהשתפר, כמו גם על איכות הידע שברשותם – ידע הוא כוח. מתוך כך, עבודה עם יועצים כלכליים ועסקיים מקצועיים, בעלי ניסיון ומומחיות בקידום מגוון של חברות לצעד הבא, היא הדרך היעילה והמומלצת להשתפר.

מטרתו של הייעוץ הכלכלי והעסקי הוא, כאמור, להשביח את העסק ולסייע לו לצמוח, ובטווח קצר יותר – לייצר בו התייעלות ולשפר את הרווחים שלו. מתוך הבנה ששליטה בתחום הפיננסי, הכלכלי והעסקי היא הכרחית כדי לקחת את המוצר או את השירות, איכותיים ככל שיהיו, לעבר הרווחיות, חשוב להשתמש במומחים מקצועיים כדי לבצע עבודה יסודית ככל האפשר.

יש להדגיש: תפקידו של היועץ הכלכלי והעסקי אינו לנהל את החשבונות של העסק שלכם. בעוד שרואה החשבון ומנהל החשבונות תפקידם להציג את ההוצאות ואת ההכנסות אל מול הרשויות ולדאוג לתיעוד ולרישום מדויק של כל הפעולות הפיננסיות של העסק – היועץ הכלכלי מנתח את הנתונים ועל-פיהם קובע מהו הצעד הכלכלי הבא הנכון ביותר עבור העסק.

בחירת היועץ הכלכלי והעסקי הנכון עבורכם היא משימה מהותית. צעד לא נכון יכול להוות את ההבדל שבין הגעה ליעדים הכלכליים לבין אי-עמידה בהם. הנכס העיקרי של בעל העסק – העסק עצמו – מגלם בתוכו את הסיכון הגדול ביותר עבור בעליו, ובמקביל גם את פוטנציאל הרווח המרכזי. אם העסק נכשל, בעליו מוצא עצמו מחוץ למסלול בדרך כלל, אם לא ממוטט כלכלית לחלוטין – ואילו אם הוא מצליח, אדם יכול למצוא עצמו בפריחה כלכלית, וללא דאגות כספיות.