ניהול תזרים מזומנים

כדי להבטיח את צמיחת העסק שלכם, ספקו לו אוויר לנשימה – נהלו את תזרים המזומנים שלכם.
שגשוג עסק לא מסתמך אך ורק על ריבוי לקוחותיו. כדי לספק ללקוח את המוצר האיכותי ביותר, בזמן הנכון ובמקצועיות מקסימלית, דרושה היכולת להפיק את המוצר או השירות באמצעות עבודה עם ספקים, על-ידי פעולות שונות הכרוכות בהוצאות. בעוד שספקים רבים דורשים תשלום במזומן, עסק ללא תזרים מזומנים המסוגל לשלם על ההתחייבויות השוטפות שלו, הוא עסק שיהיה לו קשה מאוד לצמוח. תכנון וניהול תזרים מזומנים הוא המפתח לפיתוח העסק באופן חכם, כדי לקבל החלטות עסקיות נכונות ורווחיות. למעשה, ניהול תזרים מזומנים הוא ניהול הפער בין ההכנסות לבין ההוצאות.

דו"ח תזרים המזומנים של עסק הינו דו"ח פיננסי המשקף את תנועת המזומנים של העסק בתקופה חשבונאית והוא מורכב מתזרים המזומנים השוטף, פעילות ההשקעה ופעילות המימון. כלל הברזל הראשון ואולי החשוב ביותר בניהול תזרים המזומנים שלכם הוא שמירה על רישום ומעקב מדויקים, שכוללים בתוכם גם את ההכנסות וגם את ההוצאות. חשוב לאסוף את כל המידע על הניהול השוטף של העסק, כדי לשמר את יכולות התכנון וההשקעה לטווח הארוך ולצמצם את התלות בהלוואות, כדי לחזק את ביצועי העסק ולהבטיח את יציבותו.

דבר חשוב שכדאי מאוד לזכור, ולפעול על-פיו: ההגדרה של כישלון עסקי, היא חוסר יכולת לספק מזומנים. תזרים המזומנים הוא החמצן של העסק. לכן, אל תשכחו לעולם שתזרים המזומנים הוא זה ששומר על העסק חי, והתייחסו אליו בהתאם. תמיד תישארו נזילים, לעולם אל תישארו ללא מזומנים, ותשאירו מאגרים כדי לנצל הזדמנויות ברגע האמת ולפתור בעיות פיננסיות במידת הצורך.

מתוך כך קשה להפריז בחשיבותו של ניהול תזרים המזומנים כדי להבטיח ניהול עסקי שוטף ותקין של העסק שלכם, תוך יכולת ניצול הזדמנויות עסקיות בזמן אמת. ספקו לעסק שלכם אוויר לנשימה בכל זמן – השקיעו בניהול תזרים המזומנים על-ידי סיוע מרואי חשבון שמעניקים את תשומת הלב הראויה לנושא.