ליווי עסקים חדשים

לא קל לפתוח עסק חדש בישראל, אבל יש אנשים שיכולים לעזור לכם לצלוח את הדרך

תמיד חלמתם להקים עסק? לפתח מוצר, חברה או ארגון? להפסיק להיות שכיר, להתחיל להיות עצמאי ולבטא את ניסיונך ואת המיומנות שלך? עליך לזכור כי בהקמת עסק ובניהולו יש רבדים רבים נוספים מעבר לפיתוח המוצר: משיווק ומיתוג, דרך ניהול הכספים ועד התקשורת מול הבנקים והמשקיעים.

מוצרים רבים איכותיים וייחודיים קמו ונפלו על הניהול העסקי והפיננסי של החברה. האתגרים הניהוליים והפיננסיים בהקמת עסק אינם חייבים להיות המקל בגלגלים שלכם – באמצעות ליווי עסקי מקצועי צמוד ואישי תוכלו להגשים את החלום ולעשות זאת בחוכמה, כדי להבטיח לעסק שלכם צמיחה וחיים ארוכים.

תכנית עסקית

התכנית העסקית הינה מסמך המגדיר יעדים כמותיים ואסטרטגיים עבור העסק ואת הדרכים להגיע אליהן. התכנית העסקית אינה פיננסית בלבד – היא מגלמת בתוכה יעדים תפעוליים ושיווקיים כדי לפתח את העסק מכל כיוון וכדי לבנות לו עמוד שדרה.

עבור עסקים חדשים, התכנית העסקית הינה הכרחית: מדובר במעין “מדריך” שיכול ללוות אתכם בזמן אמת מבחינה עסקית כדי שתוכלו לקבל את ההחלטות הנכונות בתחום הניהול, לבחון את עצמכם ואת העסק שלכם ולהבין מה הצעד החשוב הבא עבור העסק. אין דרך יעילה יותר לתכנן את העתיד הכלכלי של העסק, לגייס משקיעים או להגדיל את מסגרת האשראי מתכנית עסקית, שפורשת את כל המידע, את היעדים ואת הדרכים להגיע אליהם.

בניית התכנית העסקית צריכה להיעשות על-ידי כלכלנים מומחים ואנשי מקצוע בעלי חשיבה והבנה כלכלית. התכנית העסקית יכולה בקלות להפוך מכלי ניהולי מהותי למסמך לא רלוונטי שמקשה על קבלת ההחלטות.

לצד התכנית העסקית, ישנם הליכים רבים, ביורוקרטיים יותר או פחות, שכרוכים בהקמת עסק. האם ביצעתם בדיקת כדאיות למוצר? עשיתם סקר שוק? נרשמתם במשרדי מע”מ? איתרתם נכס שיהווה עבורכם משרדים או חנות? מה לגבי גיוס אשראי מהבנק? כל אלה ועוד הם הליכים שמספיק שאחד מהם נעשה לא נכון, ופתיחת העסק תוקפא.

כדי להגשים את החלום, הימנעו מטעויות לאורך הדרך. השתמשו במומחים שיעזרו לכם לצלוח אותה.